Rooibos – źródło cennych minerałów

Herbata to nie tylko smaczny, ale także zdrowy napój. W tym popularnym naparze można między innymi znaleźć stosunkowo duże ilości cennych minerałów.

rooibos z dodatkamiRównież herbata bezteinowa rooibos jest bogata w różne cenne substancje odżywcze. Między innymi stanowi bogate źródło magnezu. Ten pierwiastek ma wyjątkowo duże znaczenie dla właściwego funkcjonowania układu nerwowego. Niedobory magnezu powodują uczucie zmęczenia, nerwowość, problemy z koncentracją oraz tiki nerwowe. Rooibos dostarcza także manganu i wapnia. Te minerały mają kluczowe znaczenie dla budowania zdrowych kości oraz zębów.

Po ten rodzaj herbaty mogą sięgnąć osoby, które chcą zrzucić kilka kilogramów. Duża zawartość cynku w tym napoju wpłynie korzystnie na funkcjonowanie procesów przemiany materii. Lepszy metabolizm w dużym stopniu ułatwi spalanie tkanki tłuszczowej.

Warto także pamiętać, że w herbacie rooibos nie ma kofeiny. Oznacza to, że możną ją bezpiecznie pić niezależnie od wieku, czy stanu zdrowia. Jednocześnie nie będzie powodować problemów ze snem, ani nadmiernego pobudzenia. Jest to więc korzystna alternatywa dla wszystkich osób, które z różnych powodów powinny unikać kofeiny, na przykład dla kobiet w ciąży oraz dla ludzi starszych.