Niezbędne witaminy i minerały Multicode

Do prawidłowego funkcjonowania organizmu potrzebne są witaminy i mikroelementy, czyli składniki mineralne. Normalnie dostarczamy je organizmowi wraz z pożywieniem, ale w trakcie przetwarzania żywności wiele z nich ulega zniszczeniu.

Znaczenie witamin i mikroelementów

milticodeSpożywanie żywności wysokoprzetworzonej i pochodzącej z produkcji masowej powoduje, że choć wygląda ona ładnie, jest uboga w niezbędne dla organizmu składniki.

Mikroelementy są najważniejszym materiałem budulcowym, zwłaszcza dla tkanki kostnej. Wchodzą także w skład płynów ustrojowych i niektórych enzymów, są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania narządów.

Witaminy są niezbędne dla funkcjonowania organizmu. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa vita – życie. Ich niedobór upośledza funkcjonowanie organów, powoduje stany zapalne, osłabia naturalna odporność.

Chcąc zapewnić organizmowi prawidłowe funkcjonowanie musimy dostarczać mu niezbędne składniki w postaci suplementów. Na rynku jest ich bardzo duży wybór. Warto wybierać te, które oparte są na składnikach naturalnych.

Multicode

To zestawów witaminowo-mineralny zapewniający zaspokojenie zapotrzebowanie organizmu na te składniki. Dodatkowo preparat zawiera sproszkowane ekstrakty roślin, ziół, owoców i warzyw, które zawierają substancje odżywcze. Nie zawiera żadnych dodatkowych substancji pochodzenia chemicznego. Witaminy Multicode oferowane są w różnych formułach dostosowanych do płci i wieku.