Jakie zioła na cukrzycę?

cukrzycaOsoby chorujące na cukrzycę nierzadko zadają sobie pytanie w jaki sposób można wspomóc leczenie choroby. Mowa o wspomaganiu, bowiem warto pamiętać, że nic nie zastąpi insuliny. Okazuje się jednak, że pomocne w walce z cukrzycą mogą być niektóre zioła.

Zioła na cukrzycę:

Żeń – szeń – substancje lecznicze pozyskiwane są z korzenia żeń – szenia. Za jego sprawą wydzielane są pewne ilości insuliny, dzięki którym udaje się zapobiec znacznym skokom cukru we krwi. Żeń – szeń ma także właściwości, które pomagają chronić wątrobę przed lekarstwami. Istotne jest również, że za jego sprawą ograniczona zostaje możliwość wchłaniania glukozy do krwi.

Pokrzywa – to zioło, które ma działanie moczopędne w związku z czym pomaga nie tylko w utrzymaniu prawidłowej wagi ciała, ale również usuwa szkodliwe produkty przemiany materii z organizmu.

Morwa biała – od dawna jest znane jej działanie jako środka wspomagającego obniżenie ciśnienia. Okazuje się, że dodatkowo reguluje wchłanianie glukozy do krwi.

Jak widać łatwo znaleźć całkiem sporo ziół na cukrzycę. Poza tymi wymienionymi powyżej warto wspomnieć także o rutwicy lekarskiej czy fasoli zwyczajnej. Osoby chore na cukrzycę powinny zadbać o to by włączyć wskazane zioła do swojej diety, ponieważ w ten sposób można w naprawdę łatwy sposób wspomóc leczenie choroby.