Żeń szeń na potencję

Wielu mężczyzn wraz z wiekiem zaczyna doświadczać problemów z utrzymaniem erekcji. Oprócz pomocy lekarskiej, warto w takich przypadkach skorzystać z ziołowej terapii, której postawą jest czerwony żeń szeń.

Skarb z Korei

czerwony żeń szeń - suplementKoreański czerwony żeń szeń, nazywany także żeń szeniem azjatyckim, chińskim lub Panax ginseng, musi rosnąć aż 5 lat, zanim jego korzeń będzie mógł być użyty do celów leczniczych. Korzeń wysuszony nazywa się żeń szeniem białym, a poddany uprzednio obróbce cieplnej – czerwonym.

Żeń szeń stosowany jest od dawna w medycynie chińskiej ze względu na jego korzystny wpływ na ogólny stan zdrowia oraz na problemy z potencją. Skuteczność leczenia impotencji przy jego pomocy została udowodniona naukowo. W jednym z badań ochotnicy przyjmowali 3 razy dziennie po 900 miligramów żeń szenia, przez 9 tygodni, doświadczyli ustąpienia symptomów zaburzeń erekcji. W innych wystarczyło brać po 600 mg.

Mechanizm działania

Nie wiadomo ostatecznie, w jaki sposób żeń szeń działa na potencję. Naukowcy przypuszczają, że może wywierać efekt hormonalny podobny do testosteronu lub działać relaksująco na mięśnie gładkie. Skutków ubocznych stosowania praktycznie nie ma lub są nieznacznie – nieliczne osoby mogą doświadczyć niedokuczliwych bóli głowy lub bezsenności.

Biorąc pod uwagę fakt, że prawie 20 % zaburzeń erekcji rozwija się na tle psychicznym, a znaczna część z powodu osłabienia organizmu, przepracowania czy niezdrowego stylu życia, warto spróbować kuracji żeń-szeniem chociażby wspomagająco.