Mądrość indian – guarana na pobudzenie

Każdy z nas wypija od czasu do czasu coś na pobudzenie. Niektórzy piją kawę codziennie rano, inni mocną herbatę a niektórzy napój energetyzujący. Niestety spożycie tych napojów wiąże się nieraz z działaniami ubocznymi, jak ból głowy, odwodnienie, drażliwość, których wolelibyśmy uniknąć. Czy jest na to jakiś sposób?

guarana mielonaOczywiście, że jest! Dawno temu indianie południowoamerykańscy odkryli niezwykłą roślinę – guaranę. Rośnie ona w amazońskiej dżungli i posiada nieduże jasnopomarańczowe owoce, które dojrzewają ukazując w środku malutkie czarne nasiona. To właśnie z tych drobnych nasion indianie tworzyli napoje pobudzające oraz przeróżne leki. Jakie zatem właściwości mają te nasiona?

Obok niezwykłych właściwości pobudzających nasiona te charakteryzuje zdolność regulacji hormonów. Dzięki temu guarana poprawia libido zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet. Ponadto guarana przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej, pomagając nam tym samym w zdobyciu upragnionej sylwetki.

Guarana jest stosowana jako dodatek do wielu herbat i soków jednak jest także sprzedawana jako guarana w proszku. Wystarczy dodać jedną łyżeczkę do wypijanego soku albo nawet do zjadanego owocu i możemy już cieszyć się jej naturalnymi właściwościami.