Pomysł na wypoczynek na jachcie – przezorny zawsze ubezpieczony

Wybieranie się na rejs jest początkiem pozytywnych emocji, które towarzyszą żeglarzowi przez cały czas na jachcie. Pakowanie rzeczy, planowanie trasy czy załatwianie czarteru sprawiają, że świat od razu wydaje się piękniejszy. Już niedługo beztroska, słońce, szum fal i wiatru… jednak przez zamknięciem za sobą drzwi mieszkania należy koniecznie upewnić się o tym, że w bagażu nie zabrakło kilku istotnych na pokładzie przedmiotów.

Co zabrać ze sobą?

Skrzynka bosmańska zawiera narzędzia do najprostszych napraw – śrubokręt płaski, krzyżak, klucz francuski. Firmy umożliwiające czartery jachtów często nie zaopatrują jednostek w takie narzędzia. Posiadanie swoich może uratować niejedną krytyczną sytuację w czasie trwania czarteru. Warto też pomyśleć o laminowanych mapach. Woda nie uszkodzi ich nawet w czasie silnego wiatru, więc żeglujący nie będą zmuszeni improwizować. Dobrze, by mapa była przeznaczona dla żeglarzy.

Sprzęt elektroniczny

Oczywiście zabieranie ze sobą elektroniki nie jest obowiązkowe, zwłaszcza, że niektórzy wykorzystują wakacje w celu czasowego odcięcia się od świata. Jednak wodoodporna kamerka o wysokiej jakości nagrywania czy nawigacja mogą się bardzo przydać. Warto pomyśleć o szczelnych, porządnych pokrowcach na nie. Do takich torebek należy też włożyć dokumenty, żeby nie zamokły w razie kontaktu z wodą.