Pomysł na wakacje – kurs motorowodny

Może nie każdy został stworzony do bycia Sindbadem Żeglarzem, jednak warto starać się spełniać swoje marzenia. Od marzeń do zostania sternikiem jest nadal długa droga. Poza tygodniami teorii, godzinami praktyk i serca pełnego pasji, należy przejść przez odpowiedni kurs motorowodny organizowany przez Train and Sail, który każdego ochotnika uprawnia do podejścia do egzaminu na sternika motorowodnego. Dopiero po pozytywnym zaliczeniu testu, zarówno teoretycznego, jak i praktycznego, można poczuć się w pełni patentowanym żeglarzem.

Patent jest ważny, jednak nie można go zdobyć bez poświęcenia wcześniej wystarczającej ilości godzin na rzetelną naukę. Kursy motorowodne są tworzone z myślą o osobach, które chcą wprawić się w swojej pasji pod okiem profesjonalnych żeglarzy. Udział w takich zajęciach może wziąć zupełny amator, który nigdy wcześniej nie miał do czynienia z knygowaniem czy gamą rozmaitych węzłów, ale także osoba doświadczona, która od dziecka dobywa kolejne wody.

Dla jednych będzie to formalność, dla innych wyzwanie, jednak cel jest jeden. Swoboda i wiatr we włosach, którym będzie można niemal samodzielnie zarządzać. Kurs przygotuje ochotników na wszelkie ewentualności, postara się nastawić uczniów na rozmaite warunki atmosferyczne oraz na niespodziewane wypadki. Ponadto, świetnie utrwala pobieżną wiedzę, którą każdy mógł wcześniej zaczerpnąć przy okazji wakacji na Mazurach czy innych wodach. Dla jednych formalność, dla innych przygoda. Warto spróbować.