Pomysł na weekend – na łódkę w Mikołajkach

Mikołajki to na co dzień spokojne miasteczko na Pojezierzu Mazurskim, które w letnim sezonie staje się mekką żeglarzy. Nic dziwnego – ten region jest nie tylko malowniczy. Oferuje też infrastrukturę żeglarską na wysokim poziomie, na przykład w postaci Wioski Żeglarskiej, którą co roku odwiedzają amatorzy pływania a także zwyczajni turyści, którzy lubią portowe widoki. Jest to także główna pozycja na liście osób, które w wakacje wybierają czartery w Polsce.

Żeglowanie na wysokim poziomie

Mikołajki to miejsce, które oferuje świetnie wyposażony port, chętnie odwiedzany nie tylko przez Polaków, ale także przez zagranicznych turystów. Wśród nich są ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z pływaniem jak i ci, którzy kontynuują ją od lat. Ostatni często wracają do Mikołajek twierdząc, że miasto oferuje im niespotykaną nigdzie indziej atmosferę. Baza dla turystów to przeszło osiem tysięcy miejsc noclegowych, miasto często organizuje imprezy i atrakcje w sezonie z których mogą skorzystać nie tylko osoby pływające na jachtach.

Nie tylko czartery

Nie ulega wątpliwości, że Mikołajki to miejsce numer jeden pod względem czarterów w Polsce. Warto wybrać się tam też po to, by obejrzeć inne, bliskie atrakcje – na przykład Mazurski Park Krajobrazowy z wyjątkowo piękną przyrodą, albo liczne zabytki.