zielona herbata jaśminowa

Herbata jaśminowa – cesarska perła

Jaśminowe herbaty są znane ze swoich dobroczynnych właściwości, które wynikają z działania eterycznych olejków jaśminowych. Jest to działanie relaksujące, rozluźniające, antydepresyjne i uspokajające, ale nie nasenne. W połączeniu z danym rodzajem herbaty, można uzyskać różne efekty.

Pijąc herbatę jaśminową czarną można poczuć przypływ energii i dobrego samopoczucia, dzięki teinie zawartej w herbacie oraz olejkowi jaśminowemu. Połączenie zapachu czarnej herbaty i jaśminu daje fantastyczny efekt, którego działanie można przyrównać do aromatoterapii.

Herbata jaśminowa zielona oraz biała są znane z właściwości leczniczych. Obie działają korzystnie na skórę, poprawiają przemianę materii i pomagają pozbyć się toksyn z organizmu. Są w nich zawarte antyoksydanty, pomagające w eliminowaniu wolnych rodników. Obniżają ciśnienie krwi i są polecane w profilaktyce antynowotworowej. Aromat jaśminowy dodatkowo pobudza zmysły.

Herbata jaśminowa powinna zainteresować osoby lubiące pić herbatę a także zwolenników jej aromatyzowanych odmian. Najdroższa wersja to herbata jaśminowa biała, zwana też eliksirem młodości. Inna nazwa zarezerwowana dla herbaty jaśminowej to cesarska perła, gdyż kiedyś była dostępna tylko dla arystokracji.