3 sposoby zastosowania wody utlenionej

Woda utleniona jak sama nazwa wskazuje w swoim składzie wodę i tlen.  Jest to naturalny środek odkażający wszelkiego typu rany powstałe na skórze w wyniku. Jest on szeroko dostępny, więc można go znaleźć w każdej aptece. Jest to bezpieczny środek bakteriobójczy, który ma za zadanie zabić organizmy chorobotwórcze. Jednak czy woda utleniona ma tylko właściwości bakteriobójcze.

Zastosowanie wody utlenionej

  • Właściwości odkażające i oczyszczające

Woda utleniona w żelu Peroxygel ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Woda utleniona w postaci żelu jest wygodniejsza do użytkowania, ponieważ nie spływa w dół. Żel tworzy na ranie opatrunek błonowy, dzięki czemu preparat szybciej się wchłania i zabezpiecza daną powierzchnie przed otarciami.

  • Wybielacz plam

Woda utleniona idealnie nadaje się, jako odplamiacz. Wystarczy do prania dodać szklankę wody, aby wybielić nasze białe ubrania. Można również wodę utlenioną nalać bezpośrednio na plamę a następnie spłukać.

  • Grzybica stóp

Jeżeli mamy grzybice stóp a żaden inny preparat nie pomaga to warto zainwestować w wodę utlenioną. Wystarczy, że codziennie wieczorem polejemy stopy roztworem, który będzie zawierał wodę utlenioną oraz zwykła wodę a pozbędziemy się grzybicy.

  • Infekcje zatok

Jeżeli chcesz pozbyć się kataru wtedy najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie wody utlenionej. W buteleczkę po spray do nosa zrób roztwór składający się z łyżki wody utlenionej a zwykłej wody. Następnie psikaj do nosa aż infekcja nie przejdzie.