Pomysł na zdrowe wakacje na morzu

Karaiby są bardzo popularnym regionem żeglarskim na całym świecie. Archipelag Wysp Karaibskich przyciąga wszelkiej narodowości pasjonatów żeglarstwa. Morze Karaibskie zapewnia wręcz idealne warunki do żeglugi. Dlatego czarter jachtów na Karaibach, to bardzo dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu.

Co warto wiedzieć o tym akwenie?

Karaiby, to bardzo spokojny i przyjazny akwen. Rzadko kiedy pojawiają się tutaj sztormy. Jednak pomiędzy sierpniem a listopadem, rejon ten nawiedzają silne huragany. Dlatego jeśli mamy zaplanować urlop, to tylko w sezonie.

Jeśli wybraliśmy ofertę czarteru jachtów na Karaibach, to musimy pamiętać o tym, że temperatura w tamtym regionie świata jest w zasadzie niezmienna. Średnia jej wartość, to około 27 stopni Celsjusza. Możemy więc praktycznie przez cały czas pływać tu w komfortowych warunkach.

Jeśli nie lubimy pływać w deszczu, to koniecznie zaplanujmy sobie wypad w okresie pomiędzy grudniem a czerwcem. Okres ten, jest na Karaibach porą suchą. W pozostałych miesiącach sezonu, możemy liczyć na spore opady deszczu.

Karaiby, to również idealny akwen żeglugowy dla wszystkich, którzy cenią sobie spokój. Pływa tu stosunkowo mało osób, ze względu na spore oddalenie od Europy. Dlatego jeśli szukamy spokojnego kotwicowiska, stabilnej pogody i przede wszystkim niezapomnianych wrażeń i widoków, to Karaiby będą dla nas idealnym miejscem do żeglugi. Szczególnie wtedy, gdy w Polsce panować będzie mroźna zima.

Źródło: http://www.charternavigator.pl/Czartery-jachtow-Karaiby,106,localization.html