Czemu herbata Matcha jest tak droga?

zielona herbata matchaPowoli, ale pewnie do Polski zaczyna wkraczać kolejny superfood. Oczywiście nie sposób, żeby umknął on uwadze propagatorom zdrowego trybu życia. Niestety bardzo często okazuje się, że za zdrowie przychodzi zapłacić nam wysoką cenę. Jednak tę cenę przyjdzie nam zapłacić wcześniej czy później, w zależności od tego, jak swoje zdrowie będziemy pielęgnować, albo w aptece albo na targu z organiczną żywnością.
Mówić będziemy oczywiście o tytułowej herbacie Matcha. Dlaczego warto w nią zainwestować? Bo jest to odmiana zielonej herbaty, która produkowana jest z niezwykła troską. W niezmienionej od XVI wieku recepturze.
Zmielona herbata Matcha, to najbardziej słodkie i miękkie liście herbacianych krzewów. Gwarantuje to jej wysoką jakość oraz charakterystyczny dla japońskich herbat trawiasty aromat.
Z wielką starannością podchodzi się do procesu mielenia, który tradycyjnie odbywa się za pomocą kamiennych żaren. Pochłania on wiele czasu. Zmielenie 30g herbaty trwa około godziny!
Najwyższą jakością odznaczają się zbiory pochodzące z drzew mających nawet 30 lat. Zebrane wczesną wiosną liście certyfikowany japoński mistrz herbaciany sygnuje własnym nazwiskiem.
Wysoka jakość, tradycja i niezwykła dbałość w procesie produkcji sprawia, że herbata zielona Matcha, to produkt tak kosztowny. Warto nie ulec pokusie i kupować taką ze sprawdzonego źródła, aby w pełni wykorzystać jej potencjał prozdrowotny.