Zioła na krążenie – przydatna lista

Coraz częściej poszukujemy naturalnych środków, które wspomogą nasz organizm w walce z różnymi chorobami i dolegliwościami. Sięgamy po sprawdzone zioła i naturalne preparaty. Lista ziół na krążenie jest długa. Warto ją poznać i wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Kwiatostan głogu

Kwiatostan głogu zawiera flawonidy. Wspomaga on układ krążenia, rozszerza naczynia wieńcowe. Stosowanie wyciągów z głogu poprawia kondycję serca, normuje ciśnienie tętnicze we krwi.

Kasztanowiec

Owoce, kwiaty i kora kasztanowca mają wiele zdrowotnych zalet. Należą do preparatów i ziół na krążenie. Kasztanowiec zawiera flawonoidy oraz escynę, substancje które opóźniają krzepnięcie krwi. Usprawniają one przepływ krwi i zapobiegają zakrzepom.

Miłorząb japoński

Wyciąg z miłorzębu poprawia również działanie układu krwionośnego, zmniejsza lepkość krwi, rozszerza naczynia krwionośne. Ma bardzo dobry wpływ  na nasze zdrowie, poprawia pamięć, stosuje się go w leczeniu artretyzmu, wrzodów, świetnie wpływa na kondycję umysłową.

Mniszek lekarski

Zioła na krążenie znajdziemy na naszych łąkach. Przykładem jest mniszek lekarski. Ma wiele zalet zdrowotnych. Wszystkie jego części są jadalne, posiada wiele witamin. Z powodzeniem możemy stosować go w problemach z pęcherzem, wątrobą czy nerkami. Napar z mniszka lekarskiego usuwa toksyny z organizmu i poprawia krążenie krwi.

Czarny bez

Z czarnego bzu można przygotować herbatki i inne przetwory. Nie wolno żadnej jego części spożywać na surowo, ponieważ grozi to zatruciem, trzeba go właściwie przetworzyć. Znajdziemy w nim mnóstwo witamin. Stosowany jest min. w walce z miażdżycą, wspomaga serce i zmniejsza ciśnienie krwi.

Więcej o ziołach na krążenie przeczytasz na: http://www.lekinatury.pl/pl/porady/ziola-na-krazenie.html