Na co pomaga miód lipowy?

miód lipowyKażda babcia jak mantrę powtarza, że nie ma lepszego sposobu na wyleczenie przeziębienia, niż dodanie do herbaty miodu. Sporo w tym prawdy, jednak okazuje się, że jest wiele rodzajów miody, a jego działanie może być korzystne również w innych sytuacjach.

Jednym z najcenniejszych rodzajów miodu jest miód lipowy. Można go pozyskać z pyłku kwiatów lipy, które nie zostały zanieczyszczone. Bardzo często stosuje się go podczas przeziębień oraz grypy, gdyż doskonale eliminuje zarazki, które znajdują się w górnych drogach oddechowych. Toteż bez zastanowienia można stosować go, kiedy rozpoczynają się problemy z gardłem lub nosem. Mówi się, że działa kojąco w trakcie napadów kaszlu oraz sprawia, że zapalenie płuc szybciej ustępuje.

Jednak to nie jedyne właściwości miodu lipowego, gdyż wielu naukowców twierdzi, że wykazuje on pozytywne działanie u osób z chorym sercem. Podobnie sytuacja wygląda z osobami, które mają problemy z układem krążenia, obrzękami, czy niebezpiecznie wysokim ciśnieniem. Ten rodzaj miodu działa również kojąco na nerwy, a kiedy zastosuje się go przed spaniem, zwalczy uczucie bezsenności.

Miód, zwłaszcza lipowy, powinien znaleźć się w każdym domu. Stosowanie go w dłuższej perspektywie czasu sprawi, że będzie można dłużej cieszyć się dobrym zdrowiem.