Wiskosuplementacja, czyli leczenie stawów kwasem hialuronowym

Uszkodzenie stawu, w wyniku którego traci on na swojej ruchliwości, może zdarzyć się każdemu. Skuteczną metodą leczenia w takich przypadkach okazuje się wiskosuplementacja.

Wiskosuplementacja – czyli co?

Termin ten oznacza podawanie bezpośrednio do stawu roztworu zawierającego kwas hialuronowy. Zastrzyki są przepisywane i wykonywane przez lekarza specjalistę. Zazwyczaj wystarcza przeprowadzenie od 3 do 5 iniekcji. Zastrzyki podawane są w odstępie siedmiu dni. Dostępne są na rynku preparaty o zwiększonej dawce kwasu hialuronowego np. Synocrom forte, które w większości przypadków dają pozytywne efekty po zaledwie 3 dawkach.

Plusem tego rodzaju leczenia jest fakt, iż można w razie potrzeby ponawiać ją wielokrotnie. Także gdy leczenia wymaga więcej niż jeden staw, można taki preparat podawać do każdego uszkodzonego stawu. Nie ma bowiem zagrożenia przedawkowaniem.

Zalety terapii

Stosowanie preparatu z kwasem hialuronowym, np. Synocromu forte, nie powoduje skutków ubocznych. Prawidłowo wykonany zastrzyk do stawowy jest bezbolesny i nie wywołuje dolegliwości bólowych po nim. Po zabiegu można wrócić do zwykłych zajęć, nie ma potrzeby przebywania w przychodni. Należy jedynie pamiętać by nie przeciążać uszkodzonego stawu.

Preparaty z kwasem hialuronowym są dobrze tolerowane przez alergików, osoby przewlekle chore na serce czy choroby układu oddechowego. Poprawa pracy uszkodzonego stawu jest często odczuwana już po pierwszym zastrzyku.