zioła

Czego nie może zabraknąć w zdrowej kuchni?

Każdy komu zależy na zdrowiu, zwraca uwagę na to co je. Aby zdrowo gotować, warto jest mieć dużą ilość produktów w kuchni, które nie będą działać niekorzystnie na nasz organizm, ale pozwolą mu się wręcz regenerować. Jakie produkty powinien mieć każdy, kto doba o zdrowie?

Duży zapas wody

Każdy komu zależy na zdrowiu, powinien odpowiednio nawadniać organizm. Jest to trudne, jeśli nie ma się dość dużej zapasu wody w domu. Dziennie powinniśmy pić około dwóch litrów wody, a codziennie chodzenie po nią do sklepu może być niewygodne. Warto zatem od razu zrobić duży zapas i kupić kilka zgrzewek.

Zioła

Zioła to wciąż niedoceniony pod względem zdrowotnym składnik. Wiele osób o nich zapomina, a warto je dodawać praktycznie do każdej potrawy. Mogą nam pomóc na wiele schorzeń. Szczególnie warto wybierać te świeże, ale nie zawsze mamy do nich dostęp, dlatego nie należy rezygnować również z suszonych. Nie trzeba poprzestawać tylko na tych znanych, ale warto próbować również tych mniej dostępnych. Przykładowo vilcacora ma dobre właściwości, a wiele osób dbających o zdrowie nawet o niej nie słyszało.

Jakość jedzenia

Nie jest jednak tak ważne co dokładnie będziemy jedli. Dużo ważniejsza jest jakość tego jedzenia.