Zioła szwedzkie na najróżniejsze schorzenia

Zioła to cenne rośliny lecznicze, które od wieków stosowane są przez medycynę naturalną na całym świcie. Obecnie mamy łatwy dostęp do surowców, więc z powiedzeniem możemy zakupić gotowe produkty czy też wykonać samodzielnie mieszankę o pożądanych przez nas właściwościach leczniczych. Coraz większa popularnością cieszą się zioła szwedzkie, które mają szerokie zastosowanie i to na najróżniejsze schorzenia.

Zioła szwedzkie do zastosowania zewnętrznego

Zioła szwedzkie polecane są na bóle reumatyczne, mięśniowe i stawowe. Aby sobie ulżyć w cierpieniach, można bolące miejsca nacierać nalewką z ziół, a na stawy nałożyć okłady z nalewki. Na ulgę mogą również liczyć osoby borykające się z uciążliwymi migrenami, ponieważ nacieranie czoła i skroni nalewką redukuje ból.

Stosowanie wewnętrzne

Jeśli chodzi o stosowanie ziół szwedzkich wewnętrznie, to trzeba przyjmować je w formie rozcieńczonej z wodą. Poleca się je w przypadku niestrawności, przy wzdęciach, braku łaknienia oraz jako płukanki przy zapaleniu migdałków. Łyżkę nalewki rozpuszczamy w połowie szklanki z wodą. Zioła te sprawdzą się w przypadku przeziębienia, kataru oraz bólu gardła. Kobiety narzekające na bóle menstruacyjne, również mogą się nimi wspomóc.