yerba mate w tykwie

Nowość wśród ciepłych napojów

W naszej kulturze europejskiej, najpopularniejszymi napojami pitymi na ciepło są niewątpliwie herbata i kawa. Wydaje się jednak, że może się to zmienić, gdyż już dzisiaj coraz więcej osób pije yerba mate, napój który przywędrował do nas aż z dalekiej Ameryki Południowej.

Ostrokrzew paragwajski

Yerba mate to podobnie jak zwykła herbata, napar z ziela. W tym przypadku, zaparzanym zielem jest ostrokrzew paragwajski. Osoby spożywające yerba mate przekonane są, że ostrokrzew paragwajski na wiele sposobów genialnie oddziałuje na zdrowie.

Ponadto, jest jeszcze inna roślina, która ma niebagatelne znaczenie dla właściwości i smaku yerby. Jest to tykwa. Co prawda, yerby nie robi się z tykwy, jednakże robi się z niej naczynia do yerba mate. Niewątpliwie natomiast, nie byłoby możliwe stworzenie aromatycznej yerby bez odpowiedniego naczynia. Jeśli zaś mowa o najodpowiedniejszym naczyniu, chodzi tu przede wszystkim o matero z tykwy.

Na co pomaga yerba

Generalnie, uważa się, że yerba wspomaga zdrowie na kilka sposobów. Przede wszystkim, działa ona pobudzająca. Z tego też względu, osoby mające na przykład problem z tym, ze ciągle czują się zmęczone powinny rozpocząć regularne spożywanie yerba mate.