zestaw yerba mate

Czy warto kupować zestawy yerba mate?

Podobnie jak w przypadku herbaty, mamy dostępnych wiele rodzajów yerba mate. Często, jeśli kupujemy zestawy yerba mate, dostajemy kilka rodzajów tego naparu. Wydaje się, że warto kupić zestaw, gdyż daje nam to szansę na poznanie różnych smaków yerby.

Co zawiera zestaw startowy do yerba mate?

Jeśli kupujemy zestaw, to przede wszystkim, tak jak wspomniano otrzymujemy kilka różnych rodzajów yerba mate. Rzecz jasna, to jakie to będą rodzaje yerby zależy od danego zestawu. Dostępnych jest wiele, bardzo różnych zestawów, oferujących yerby o różnych smakach, z różnych krajów.

Oczywiście, yerba to napój, który przede wszystkim produkuje i pije się w Ameryce Południowej, w takich krajach jak Paragwaj, Brazylia, czy też Argentyna. Dlatego też, zestawy startowe yerba mate zawierają yerby przede wszystkim z tych krajów.

Akcesoria do yerby

Oprócz yerby, w zestawach do yerba mate dostajemy również niezbędne do zaparzania akcesoria. Ponadto, możemy liczyć również na to, iż w cenie zestawu otrzymamy kilka akcesoriów przydatnych do picia yerby. Mowa tu oczywiście o odpowiednim naczynku, czy też odpowiedniej, stworzonej specjalnie do yerba mate łyżeczce. Ważnym elementem zestawu jest również termometr.