Masaż rozwiązaniem problemu cellulitu

Teoretycznie, genialnych rozwiązań na cellulit jest mnóstwo. Okazuje się niestety, że wiele z nich jest przereklamowanych. Co więc warto robić, aby pozbyć się, uciążliwego, bardzo nieestetycznego, zwanego potocznie skórką pomarańczową cellulitu?

Niezawodne masaże

Wydaje się, że najlepszym sposobem, przynajmniej z tych domowych metod, aby pozbyć się cellulitu są masaże. W grę wchodzi wiele, różnego rodzaju masaży. Oczywiście jednak, nie wszystkie są równie skuteczne. Ponadto, nie każdy z masaży jest tak samo łatwo wykonać.

Generalnie, najprostszym masażem, który każda kobieta może wykonać samodzielnie jest masaż, do którego użyć należy czegoś ostrego, najlepiej jakieś gąbki. Polega to po prostu na przesuwaniu po skórze gąbką tam i z powrotem przez kilkanaście minut. Ważna w tym masażu jest regularność.

Rozwiązanie wprost z Azji

Od jakiegoś czasu, dużo mówi się również o tym, ze na cellulit pomaga bańka chińska. Jeśli chodzi o bańki chińskie na cellulit, terapia z ich użyciem polega na przesuwaniu po miejscu, w którym jest cellulit gumowymi bańkami. Działanie bańki chińskiej polega zaś na naciąganiu skóry, przez co stopniowo pozbywa się ona cellulitu.

Stawianiem baniek chińskich na cellulit powinien zająć się masażysta, który używa ich już od dłuższego czasu. Ma on wiedzę odnośnie tego, jak długo, i w jaki sposób należy masować ciało bańkami. Ponadto, będzie on wiedział, jak często musimy powtarzać masaż. Jest to bowiem kwestia indywidualna, choć nie ma wątpliwości, że nigdy pojedynczy zabieg nie jest wystarczający.