Łupież – nasz wróg

Jest to dolegliwość, która często dotyka zarówno kobiety jak i mężczyzn, trudno się z nią walczy, a niestety częściej powraca i atakuje jeszcze bardziej. Zmagają się z nią również najmłodsi.

Łupież ma kilka odmian, czasami jest to tylko delikatnie złuszczający się naskórek, a czasami przybiera bardzo duże rozmiary i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Nie dość, że wygląda nieestetycznie to jeszcze może prowadzić do poważnych schorzeń, jakim jest na przykład łojotokowe zapalenie skóry. Jego powstanie może mieć również wiele przyczyn, nie jest to tylko powszechnie uważany brak higieny, ale wiele innych od osłabienia organizmu, poprzez używanie niewłaściwych kosmetyków, aż do zakażenia drożdżycowego.

Chociaż mogłoby się wydawać, że łupież to głównie problem dorosłych, to jednak coraz częściej przypadłość ta dotyka także dzieci. Oczywiście pierwsze, co robimy, żeby z nim walczyć to wycieczka do sklepu po szampon zwalczający łupież dla dziecka. I słusznie, bo z tą przypadłością walczyć należy natychmiast.

Uporczywy i często powracający łupież to zmora przede wszystkim mężczyzn, ale coraz częściej także kobiet i dzieci. Najprostszym rozwiązaniem na pobycie się go to dobry szampon przeciwłupieżowy.