Jaki olejek do kąpieli wybrać?

Z roku na rok aromaterapia cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Małe domowe spa i gorąca, aromatyczna kąpiel po ciężkim dniu pracy to nie tylko odprężenie i relaks, ale także olbrzymie korzyści zdrowotne dla naszej skóry. Rynek oferuje jednak bardzo szeroką gamę olejków do kąpieli, z których czasem ciężko jest wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Oto wskazówki.

Olejek lawendowy

Lawendowy olejek do kąpieli idealnie sprawdzi się w walce ze stresem. Ma działanie antydepresyjne i przeciwlękowe. Aby poprawić sobie nastrój, rozluźnić mięśnie i ukoić nerwy, dodaj kilka kropli do kąpieli. Ten olejek świetnie sprawdzi się też na bezsenność.

Olejek rozmarynowy

Ten specyfik działa zupełnie odwrotnie niż poprzedni. Nie pomoże nam zasnąć, za to świetnie orzeźwi nas i pobudzi. Z tego powodu sprawdzi się idealnie jako dobry początek dnia. Olejek z rozmarynu pobudza krążenie, działa stymulująco oraz pomaga walczyć z bólem. Sprawdzi się także do skóry tłustej oraz ze skłonnością do trądziku.

Olejek eukaliptusowy

Eukaliptusowe olejki do kąpieli mają wiele pożytecznych właściwości. Pomogą zwalczyć objawy przeziębienia oraz załagodzić bóle w przypadku reumatyzmu i artretyzmu. Działa także pobudzająco, zmniejsza różne obrzęki oraz poprawia krążenie krwi.