podkład mineralny

Dlaczego warto sięgnąć po podkład mineralny?

Gładka, lśniąca cera to oznaka zdrowia i jeden z najważniejszych czynników, które decydują o tym, że czujemy się i jesteśmy postrzegane jako atrakcyjne. Niestety, idealna skóra to coś, czym natura obdarzyła niewiele kobiet. Większość z nas zmaga się z mniejszymi lub większymi niedoskonałościami: przebarwieniami, bliznami, trądzikiem czy sporymi sińcami pod oczami. Chcąc poczuć się piękniej, nakładamy na twarz podkład – od tego, po jaki sięgniemy, w dużej mierze będzie zależało, czy faktycznie uzyskamy satysfakcjonujący nas efekt oraz czy sobie nie zaszkodzimy. Czym się kierować, dobierając podkład? Jakie kryteria powinien on spełniać, żeby nasza cera była świeża i jednolita?

Cechy dobrego podkładu. Czym się kierować przy zakupie?

Wybierając się do drogerii po podkład musimy pamiętać, że produkty, które kryją się pod tą nazwą, są bardzo różne i niektóre mogą nam zaszkodzić. Bardzo wiele osób narzeka, że odkąd zaczęły używać podkładu, ich cera znacznie się pogorszyła. Nasilił się trądzik, cera stała się przesuszona i szara. Temu wszystkiemu winna jest chemia i zapychacze, które znajdują się w składzie większości podkładów.

Czy to oznacza, że musimy z nich zrezygnować i gładka cera nie jest nam pisana? Nic bardziej mylnego! Wystarczy, że tradycyjne drogeryjne podkłady czy pudry zastąpimy podkładem mineralnym. Te jest w stu procentach naturalny i nie zawiera żadnych szkodliwych składników. Ujednolica cerę, matuje ją, ale nie przesusza. Jeśli nałożymy na twarz podkład mineralny, efekt będzie bardzo naturalny, a kondycja skóry na pewno się nie pogorszy.