zestaw yerba mate

Yerba Mate – co to jest?

Yerba mate to znany od tysięcy lat napar powstający z liści niezwykłego i dość niepozornego krzewu rosnącego w Ameryce Południowej, które popularnie nazywa się ostrokrzewem paragwajskim. Wywar z liści i gałązek tej rośliny os stulecie piją Peruwiańczycy, Argentyńczycy, Urugwajczycy i Peruwiańczycy, a w ostatnich latach ten fenomen dotarł również do Europy.

Herbaty z yerba mate posiadają bardzo charakterystyczny, a przez to specyficzny smak, za który jedni go kochają i uwielbiają, a inni serdecznie nienawidzą. Wszystko oczywiście zależy od indywidualnych preferencji i upodobań.

Zalety yerba mate

Wśród licznych właściwości tego niezwykłego naparu wymienia się między innymi zwiększenie energii, rozjaśnianie umysłu, a także wspomaganie w procesie odchudzania. Ostrokrzew paragwajski pełen jest różnego rodzaju witamin takich jak witamina C, A, B oraz mikro i makroelementów, a także guarany które fantastycznie regulują pracę układu trawiennego, nerwowego, moczowego oraz sercowo-naczyniowego i oddechowego wpływając na niemal wszystkie aspekty jego działania.

Herbata yerba mate

Choć ostrokrzewu paragwajskiego nie uprawia się w Polsce, ani nigdzie indziej w Europie, napar z yerba mate jest bardzo popularnym napojem wśród koneserów. Aby go zdobyć wystarczy odwiedzić dobry sklep z yerba mate i już można się cieszyć jego wspaniałymi właściwościami i niezwykłą forma przyrządzania oraz picia napoju.