Zestawy herbat yerba mate

Popularność herbaty ziołowej yerba mate, która swoje korzenie ma w Ameryce Południowej, sprawiła iż herbatę tę można zakupić już w wielu sklepach. Mowa tu nie tylko o specjalistycznych sklepach herbacianych, ale także sklepach ze zdrową żywnością lub i nawet zwykłych supermarketach. Podobnie jednak jak i w przypadku innego rodzaju herbat, także yerba mate ma wiele swoich odmian. Aby poznać ten rodzaj, który najbardziej odpowiada danemu smakoszowi czasem wypróbować trzeba kilka różnych. Dużą pomocą może być wówczas zakup zestawu yerba mate, który zawiera więcej różnych jej rodzajów. Taki zestaw yerba mate pozwoli na wybór najbardziej odpowiedniego dla siebie smaku.

Zestawy yerba mate takiego typu można zamówić na przykład w internecie. Wiele sklepów online oferuje zestawy kilku różnych gatunków yerba mate z myślą właśnie o początkujących smakoszach tego naparu.

Wśród popularnych i znanych rodzajów herbaty mate można wymienić takie gatunki jak na przykład: Colon Especial, Union Relax, Targui Energia i wiele innych. Wiele zestawów yerba mate, które zakupić można w sklepach herbacianych zawiera właśnie takie klasyczne gatunki herbat. Dobrze jest także wcześniej spróbować konkretnych gatunków, na przykład w herbaciarni – i dopiero wówczas dokonać ostatecznego zakupu większej ilości suszu.