Jak działa wyciskarka?

wyciskarkaChoć są wytworem dosyć nowoczesnej myśli technologicznej i dopiero wchodzą na rynek, wyciskarki do soków zdobywają coraz większą popularność i zaczynają stanowić poważną konkurencje dla popularnych i tradycyjnych sokowirówek.

Jak działa wyciskarka do soków?

Wyciskarki do soków z zdroweimarkowe.pl mają bardzo prostą budowę, są wyjątkowo intuicyjne w obsłudze i łatwe w utrzymaniu. Stanowią urządzenia, których główny trzon decydujący o procesie wykonywanej pracy to wałek ślimakowy. Jego zadanie polega na miażdżeniu surowca, z jakiego zamierzamy otrzymać sok, a następnie na dokładnym wyciśnięciu miąższu na sicie.

Czym wyciskarki różnią się od sokowirówek?

Podstawową różnicę stanowi charakterystyka pracy. W przeciwieństwie do tradycyjnych sokowirówek, nowoczesne wyciskarki do soków pracują przy wykorzystaniu stosunkowo niewielkich obrotów. Ich zakres oscyluje mniej więcej w przedziale 80 – 100 obr/min. Sokowirówki wykorzystują ok. 1500 do 13000 obr/min. Zastosowania niewielkiej ilości obrotów wpływa na charakter pracy. Wyciskarki miażdżą miąższ, a nie odwirowują jak dzieje się w przypadku sokowirówek. Dzięki temu, jakość soku pochodzącego z pracy wyciskarki jest dużo lepsza, a walory smakowe są wręcz zachwycające.