Herbaty Earl Grey a ich różnorodność

Miłośnicy herbat doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ich jakość jest bardzo różna, a co więcej, mogą z całą stanowczością powiedzieć, że jej smak zależy przede wszystkim od rodzaju i gatunku. Wśród często wybieranych i lubianych napojów herbacianych znajdują się czarne herbaty, posiadające różnorodne smaki, zapachy, dodatki czy właściwości.

Czarne herbaty wyróżniają się tą niekwestionowaną zaletą, że mają działanie prozdrowotne, wspomagające pracę wielu układów, takich jak odpornościowy, trawienny bądź krążenia. Mocna esencja herbaty może być także sposobem na leczenie oparzeń.

Earl Grey to jeden z najbardziej sprzyjających organizmowi napojów. Herbaty Earl Grey cechują się dużą różnorodnością, chociaż bazą do ich powstawania jest bergamotka, będąca odmianą słodkiej pomarańczy. Dzięki swoim specjalnym właściwościom Earl Grey herbaty są traktowane nie tylko jako środek antyseptyczny, ale także niejednokrotnie są wykorzystywane do przeprowadzania inhalacji.

Charakteryzują się unikatowym smakiem i zapachem, a co więcej, stanowią ulubiony napój wielu osób, niezależnie od ich narodowości. Do najbardziej znanych i cenionych herbat Earl Grey można zaliczyć Teekanne Earl Grey, Big Active Earl Grey (z płatkami róży), Earl Grey z nutką cytryny, Lipton Earl Grey, Tetley Earl Grey czy Dilmah Earl Grey.