Rodzinna przychodnia niezbędna dla każdej rodziny

Gdy szwankuje zdrowie, ważne jest, aby móc szybko skorzystać z fachowej pomocy lekarskiej. Miejscem, gdzie w większości przypadków udamy się w pierwszej kolejności jest zazwyczaj przychodnia rodzinna. To tam przyjmie nas lekarz pierwszego kontaktu i przepisze lek lub skieruje do innego lekarza, najczęściej specjalisty.

Rodzinna przychodnia oferuje szereg usług

Obecnie, przychodnie rodzinne oferują szerokie pakiet usług medycznych, nie tylko podstawową pomoc. Poza lekarzem pierwszego kontaktu można w nich skorzystać z usług lekarzy innych specjalności, a także skorzystać z gabinetu zabiegowego czy laboratorium diagnostycznego oraz apteki. Wiele przychodni, szczególnie znajdujących się w rękach prywatnych dba o to, aby pacjent mógł jak najwięcej spraw mógł załatwić w jednym miejscu. Prywatne przychodnie rodzinne przyjmują również na fundusz.

Przychodnię rodzinną można wybrać samodzielnie

Czasy, kiedy pacjent był automatycznie przypisany do przychodni rejonowej w zależności od miejsca zamieszkania już dawno minęły. Dziś każda przychodnia rodzinna przyjmie każdego pacjenta chętnego się w niej leczyć. Wystarczy wypełnić deklarację.