Niezbędna suplementacja tyrozyny

Jednym z popularniejszych suplementów diety jest ostatnio z pewnością tyrozyna. Środek ten stosowany jest zwłaszcza przez sportowców, jednak nie tylko. Komu najbardziej przyda się ten suplement? Czym on właściwie jest?

Aminokwas niezbędny do życia

tyrozyna w kapsułkachGeneralnie, tyrozyna to aminokwas (zobacz www.evita.sklep.pl), który jest niezbędny do życia każdemu człowiekowi. Jest to aminokwas, który nazywany jest endogennym, co oznacza, że organizm sam jest w stanie wyprodukować pewne jego ilości. Dlaczego więc niektórzy dodatkowo stosują jeszcze suplementy z tyrozyną? Rzecz w tym, że u niezwykle wielu ludzi występuje znaczny bądź częściowy niedobór tyrozyny. Poza tym, jej nadmiar nie szkodzi, wręcz przeciwnie, może być całkiem wskazany, przynajmniej w niektórych sytuacjach.

Tyrozyna – kto powinien ją stosować?

Z pewnością, w przypadku niektórych osób stosowanie tyrozyny jest wyjątkowo ważne. Jak już wcześniej wspomniano, bardzo często suplement tego typu zażywają różnego rodzaju sportowcy. Tyrozyna znacząco zwiększa wydolność organizmu, przez co sportowiec nie odczuwa zbyt szybko zmęczenia fizycznego.

Ponadto, suplementacja tyrozyny jest wskazana u każdego, kto ma problemy z nastrojem. Brak tego aminokwasu sprawia, że organizm produkuje zmniejszone ilości dopaminy, która to jest bezpośrednio odpowiedzialna za dobry nastrój. Niedobór wspomnianego aminokwasu może więc prowadzić do depresji, z która bardzo trudno jest się uporać.