Zbawienna moc olejków

olej z opuncji figowejNaturalne metody pielęgnacji zdobywają coraz szczersze grono zwolenników. Coraz więcej kobiet rezygnuje z zakupu sklepowych kosmetyków, zapoznając się z tajnikami naturalnych metod. W końcu tego co najlepsze, nawet jeśli chodzi o dbanie o urodę, dostarcza natura.

Olejki do pielęgnacji twarzy

Inaczej nazywany jest naturalnym botoxem. Jego pozyskiwanie jest bardzo czasochłonne i trudne, dlatego tez jego cena jest dość wysoka. Ale nie ma co ukrywać, jego wszechstronne działanie warte jest każdej złotówki wydanej na jego zakup.

Stosowanie olejku z opuncji figowej bardzo poprawia kondycję skóry, zmniejsza widoczność zmarszczek oraz zapobiega ich powstawaniu. Przy regularnym stosowaniu olej z opuncji figowej redukuje przebarwienia skóry, poprawia jędrność skóry oraz kształtuje owal twarzy.

Olejowanie włosów

Coraz częściej można spotkać się z tym pojęciem na stronach magazynów poświęconych pielęgnacji włosów. Nakładanie na nie olejku sprawia, że stają się odżywione i pełne blasku. Włosy kręcone dzięki olejkom cieszą się mocniejszym i bardziej sprężystym skrętem i stają się bardziej miękkie.

Przy pielęgnacji włosów najpopularniejszy jest olejek arganowy. Nie jest to kosmetyk drogi, dlatego warto znaleźć dla niego miejsce w swojej kosmetyczce.

Przy zakupie jakiegokolwiek rodzaju olejku należy zwracać uwagę na źródło jego pochodzenia. Nie wszystkie dostępne na rynku firmy oferują kosmetyki najlepszej jakości.