Jakie zalety ma czerwona herbata?

Czerwona herbata ma właściwości odchudzające i lecznicze, dlatego też w dzisiejszych czasach cieszy się tak dużym zainteresowaniem. Mało kto zdaje sobie jednak sprawę z tego, że pijąc czerwoną herbatę można również obniżyć cholesterol i skutecznie ochronić się przed próchnicą. Pamiętać należy również i o tym, że zakup czerwonej herbaty to tak naprawdę połowa sukcesu, ponieważ bardzo ważną kwestią jest także jej odpowiednie parzenie.

Herbata na odchudzanie

Osoby, które chcą oczyścić swój organizm i pozbyć się kilku zbędnych kilogramów, powinny jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa czerwonej herbaty. Różnorodne procesy fermentacyjne w czerwonej herbacie zachodzą zdecydowanie krócej niż w czarnej, dzięki czemu posiada ona większą ilość drogocennych enzymów i polifenoli. To właśnie tym produktom czerwona herbata zawdzięcza swoje właściwości odchudzające. Polifenole systematycznie regulują wydzielanie żółci i co najważniejsze znacząco ułatwiają trawienie. Polifenole przyśpieszają również zamianę tłuszczu w energię.

Wszystkie odmiany czerwonej herbaty zawierają bardzo wiele związków mineralnych i mikroelementów, które poprawiają pamięć i normalizują ciśnienie. Najnowsze badania wykazały, że picie czerwonej herbaty zmniejsza ryzyko chorób nowotworowych.