Wspomaganie stanu włosów i paznokci z HA Pantoten

Suplementacja diety jest bardzo ważna, jeśli chcemy utrzymać dobrą kondycję swoich włosów i paznokci. Codzienna dieta w różnych porach roku dostarcza różnych wartości odżywczych. Nie zawsze jest ona w stanie pokryć nasze zapotrzebowanie na niezbędne składniki odżywcze.

Czego potrzebują nasze włosy i paznokcie

Oprócz codziennej pielęgnacji i utrzymywania czystości, włosy i paznokcie potrzebują też wzmocnienia od wewnątrz. Picie dużych ilości wody jest konieczne, ale również suplementowanie diety w HA Pantoten. Włosy i paznokcie to martwy wytwór naszego naskórka. Składają się głównie z białek – kolagenu i keratyny. Do utrzymania prawidłowej sztywności i grubości paznokci i łodygi włosa przydatny jest też krzem, którego w naszej codziennej diecie nie ma zbyt wiele. Aby włosy i paznokcie rosły zdrowe i silne, potrzebują wielu witamin i minerałów.

Nowoczesne suplementy

Włosy i paznokcie należy wzmacniać preparatami witaminowymi wzbogaconymi o wyciąg ze skrzypu polnego szczególnie w okresie jesienno-zimowym. To czas, gdy trzeba szczególnie o nie zadbać – nawilżaniem od wewnątrz, odpowiednimi kosmetykami oraz preparatami zawierającymi witaminy oraz minerały, w tym szczególnie krzem i miedź.