Suplementy i co poza tym?

Sezon zimowy obfituje w osłabienie, zachorowania oraz pogorszenie samopoczucia. Niestety, ale dolegliwości te dotykają znacznej części populacji i ludzie usilnie poszukują jakichkolwiek środków farmakologicznych, które mogłyby chociaż trochę poprawić im samopoczucie. Tajemnicą poliszynela jest oczywiście fakt, iż większość pozytywnych efektów działania tychże preparatów wynika głównie ze znanego i często wykorzystywanego efektu Placebo.

Co daje spożywanie suplementów?

Spożywanie suplementów diety powinno być nierozłącznie związane z racjonalnym żywieniem się, prowadzeniem aktywności fizycznej i unikaniem przemęczenia oraz stresu. Suplementy diety, choćby nawet takie jak tabletki Bodymax Plus poprawiający witalność, nie mogą być absolutnie stosowane jako zamiennik zrównoważonej i racjonalnej diety. Suplementacja powinna dotyczyć w szczególności witamin najbardziej potrzebnych w okresie zimowym. Zwrócić więc trzeba uwagę na witaminę D3, witaminę C oraz witaminy z grupy B. Z minerałów koniecznie należy zadbać o właściwe dostarczanie cynku, magnezu, co ma sprzyjać regulacji pracy układu nerwowego oraz układu hormonalnego.

Suplementy na konkretne schorzenia

Co do popularnych suplementów na złe samopoczucie, nadmiar wody i wszystkie inne prawdziwe lub nie dolegliwości, to należy zachować dalece idący rozsądek. Tak naprawdę dużo z tych preparatów nie ma prawa realnie działać i nie mogą one być zastosowane jako zamienniki racjonalnej diety. Kupować należy jedynie suplementy, które mogą realnie wspierać organizm.