Jakie oleje do twarzy?

Sekretem pięknej i nieskazitelnej twarzy jest odpowiednia pielęgnacja. Coraz częściej decydujemy się na zastąpienie kremów naturalnymi olejkami do twarzy? Czy są skuteczne i które z nich wybrać?

przykład naturalnego olejku do twarzy z avokado

Sięganie po naturalne olejki do nawilżania twarzy ma sens, produkty bez konserwantów, barwników, składników chemicznych, to lepsze rozwiązanie i na pewno służy naszej cerze. Oczywiście olejek trzeba wybrać mając na uwadze typ swojej cery. Dostępne są oleje schnące, półschnące oraz nieschnące. Do najpopularniejszych zalicza się olej kokosowy, który ma właściwości odżywcze, pielęgnacyjne i mimo, że jest tłusty to nie zapycha porów. Można go wykorzystać na wiele sposobów, przydaje się także w kuchni, jak zastępstwo zwykłego oleju do smażenia. Ciekawe jest to, że olej kokosowy to naturalny filtr ochronny, także chroni nas przed fotostarzeniem. Bez wątpienia produkty naturalne są lepsze od drogeryjnych produktów, warto zastanowić się nad zmianą nawyków pielęgnacyjnych, dzięki temu być może nasza skóra twarzy rzeczywiście stanie się zdrowsza i będziemy wyglądać dużo lepiej, niż wcześniej.

Obecnie powstaje dużo drogerii kosmetycznych, które sprzedają naturalne kosmetyki oraz produkty do kucharzenia, także na pewno znajdziemy kosmetyki dla siebie.