młody jęczmień

Bomba witaminowa w młodym jęczmieniu

Młody naturalny jęczmień jest prawdziwą bombą witamin i minerałów. Nic więc dziwnego, że staje się coraz popularniejszy. Wiele osób pragnie przekonać się na własnej skórze czy jego magiczne właściwości rzeczywiście działają aż tak dobrze. Młody jęczmień to lekarstwo na wiele problemów. Pomaga na trądzik, w odchudzaniu, cukrzycy, chorobach serca i wielu wielu innych…

Co sprawia, że jest on tak cudowny?

młody jęczmieńMłody jęczmień zawiera wiele witamin i minerałów w związku z czym oddziałuje na różne przypadłości. Zawiera on witaminy z grupy B, C, E i K, beta-karoten oraz kwas foliowy. Ponadto znajdziemy w nim minerały takie jak mangan, magnez, potas, chrom, żelazo, wapń, fosfor, cynk, krzem, sód oraz bor. Jak widać zielony jęczmień zawiera prawie wszystko czego potrzeba nam do zdrowia. Również forma spożywania młodego jęczmienia jest niezwykle komfortowa – są to pastylki lub proszek, który wystarczy rozpuścić w wodzie.

Młody jęczmień a odchudzanie

Zielony jęczmień charakteryzuje się zawartością potasu i witamin z grupy B, co pomaga w spalaniu węglowodanów i tłuszczów. Dodatkowo błonnik powoduje uczucie sytości i poprawia perystaltykę jelit. Wystarczy rozpuścić łyżeczkę proszku z zielonego jęczmienia w szklance wody i wypić pół godziny przed posiłkiem – to sprawi, że nie będziemy mieć apetytu na zbyt obfite danie. Oczywiście należy pamiętać, że najważniejsza w diecie jest zbilansowana dieta oraz wykonywanie ćwiczeń fizycznych.