Gymnema sylvestre – zalety stosowania suplementu diety

Pochodząca z Azji roślina o nazwie gymnema sylvestre inaczej zwana gurmar jest ceniona przez miejscową ludność za jej właściwości moczopędne, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Okazało się jednak, że ekstrakt z jej liści ma szersze zastosowanie we wspomaganiu zdrowia, dlatego na jego podstawie zostały opracowane wartościowe suplementy diety.

Jakie właściwości lecznicze posiada gymnema sylvestre?

Przede wszystkim ma pozytywny wpływ na regulację pracy trzustki, a co za tym idzie na poprawę metabolizmu glukozy. Preparat wspomaga procesy naturalnego obniżania poziomu cukrów we krwi.

Gymnema sylvestre znacznie przyspiesza procesy regeneracji trzustki, przez co ma wpływ na zwiększenie produkcji insuliny.

Ekstrakty z gurmaru obniżają poziom trójglicerydów oraz cholesterolu zarówno całkowitego, jak i tak zwanego złego.

Suplement zawierający gymnema sylvestre jest polecany osobom ze skłonnościami do hipoglikemii, ponieważ jest naturalnym strażnikiem prawidłowych poziomów.

Gymnema sylvestre w walce z nadwagą

Ekstrakt z rośliny gurmar znajduje szerokie zastosowanie w suplementacji diet odchudzających. Jego bardzo interesująca cecha, która powoduje zmniejszenie łaknienia na słodkie pokarmy, pozwala na łatwiejsze ograniczenie spożywania węglowodanów i różnego rodzaju słodyczy osobom, które chcą pozbyć się nadmiernej masy ciała. Z reguły ten etap przestrzegania diety odchudzającej jest bardzo trudny do realizacji dla większości osób.

Suplementy zawierające gymnema sylvestre są bardzo dobrym sposobem na wspomaganie organizmu, tym bardziej, że jest to działanie naturalne i nie ma żadnych udowodnionych skutków ubocznych.