Kwas kaprylowy – właściwości

Wiele kwasów tłuszczowych ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Są to substancje, które można znaleźć w różnych produktach spożywczych, a także przyjmować w formie suplementów.

Kwas kaprylowy – właściwości

kup opakowanie kwasu kaprylowego w tabletkach

Jest to nasycony kwas tłuszczowy, który występuje w produktach takich jak olej kokosowy i pełne mleko. Wykazuje właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Z tego powodu stosowany jest w leczeniu grzybic, np. grzybicy paznokci i grzybicy pochwy. Stanowi dodatek do różnego rodzaju żeli, emulsji, globulek dopochwowych i innych preparatów leczniczych. Kolejną ważną zaletą kwasu kaprylowego jest jego pozytywny wpływ na jelita. Dzięki swojemu działaniu wspiera prawidłową florę bakteryjną występującą w jelicie, co ma pozytywny wpływ na cały organizm, w tym na funkcjonowanie układu odpornościowego. Ten kwas tłuszczowy przyspiesza również regenerację błony śluzowej wyścielającej jelito, dlatego zalecany jest osobom cierpiącym na dolegliwości takie jak zespół jelita drażliwego.

Występowanie kwasu kaprylowego

Jest to nasycony kwas tłuszczowy, który można znaleźć w różnych produktach spożywczych, np. w dużych ilościach jest obecny w oleju kokosowym. Występuje w produktach roślinnych oraz zwierzęcych. Jest również dostępny w postaci suplementów diety, np. w formie kapsułek. Takie preparaty należy zawsze przyjmować zgodnie z zaleceniami, ponieważ zbyt duże ilości kwasu kaprylowego mogą prowadzić do negatywnych skutków ubocznych. Systematyczne stosowanie suplementów zawierających kwas kaprylowy może pomóc osobom cierpiącym na wrzodziejące zapalenie jelit, częste infekcje pochwy oraz wiele innych dolegliwości.