gdzie pieprz cayene

Pieprz cayenne, czyli coś dla osób lubiących ostry smak

gdzie pieprz cayene

Miłośników ostrego smaku z pewnością nie brakuje. Lubią oni potrawy, które po prostu palą w gardło, są ostre i wyraziste. I chociaż nie każdy lubi taką kuchnię, z pewnością warto mieć u siebie pieprz cayenne, który właśnie nadaje tak ostrego smaku. Jeżeli stosuje się go jednak z umiarem, będzie idealny do podkreślenia potraw mięsnych, na przykład wywodzących się z kuchni meksykańskiej.

Pieprz cayenne w Twojej kuchni

Pieprz cayenne ma bardzo intensywny smak, trzeba go zatem używać roztropnie, by potrawa nie była zbyt ostra i nadawała się do spożycia. Doskonale podkreśli on smak mięs, na przykład wieprzowiny albo dziczyzny. Jeżeli zastosuje się go do przyprawiania drobiu, będzie można przygotować na przykład skrzydełka na grilla, które wcześniej poleżą w ostrej marynacie. Pieprz ten jest na tyle wyrazisty, że już lepiej zrezygnować z dodawania innych ostrych przypraw.

Do czego jeszcze przyda się ten pieprz

Każdy kto lubi ostry smak, latem może przygotowywać potrawy na grillu, które wcześniej będą marynowały się w oliwie i soku z cytryny, z dodatkiem pieprzu cayenne. W ten sposób można przygotowywać kurczaka albo indyka, ale też na przykład same warzywa. Po więcej pomysłów na to, jak wykorzystać ten pieprz. Jak wykorzystać ten pieprz, warto zajrzeć do internetu, który jest największą bazą pysznych przepisów ze wszystkich stron świata. Warto poszukać szczególnie pomysłów na dania kuchni meksykańskiej, czy ogólnie karaibskiej, e której bardzo często ten ostry pieprz jest wykorzystywany.