jakie zioła moczopędne

Naturalne lecznictwo – zioła moczopędne

 

jakie zioła moczopędne

Problem nadmiaru wody jest powszechnie znany, szczególnie przez osoby odchudzające się i mające z tym spore problemy właśnie z powodu zbyt dużej ilości nagromadzonej w ciele wody.
Najczęściej jest to efekt złej diety, która bogata w sól i zbyt małą ilość płynów skłania nasz organizm do rozpoczęcia magazynowania wody.

Naturalna pomoc

Da się z tym problemem oczywiście poradzić różnymi sposobami, jednak warto jest zamiast środków farmakologicznych wybierać te naturalne np. zioła moczopędne.
Czym są? Są to naturalnie występujące rośliny, które po spożyciu wywołują wzrost intensywności pracy układu moczowego, najczęściej w połączeniu z innymi pozytywnymi skutkami np. zwiększoną energią.

Do najlepszych pod tym względem ziół moczopędnych (https://planteon.pl/zielarnia/ziola-moczopedne) zdecydowanie należy skrzyp polny. Pomaga on w delikatny sposób usunąć wodę z organizmu, a przy tym nie wypłukuje z niego elektrolitów. Oprócz leczniczego wpływowi na układ moczowy, bardzo pozytywnie oddziałuje również na stan i kondycje posiadanych włosów, paznokci i skóry. Dodatkowo jeszcze posiada lecznicze działanie na układ kostny, poprawiając mineralizacje kości, co jest bardzo pożądane w przypadku osób starszych, ale również i kobiet w ciąży.

Jak więc widać natura dała nam środki do uporania się z wieloma dolegliwościami. Trzeba jedynie umieć z nich skorzystać i co najważniejsze, wiedzieć po co sięgnąć. Jest to bardzo ważne, ponieważ ta samo jak pozytywnie, niektóre zioła mogą podziałać bardzo negatywnie.