Cytrynian wapnia od a do z

Cytrynian wapnia jest zdecydowanie łatwiejszy do strawienia od popularnego węglanu wapnia, dlatego też coraz więcej osób decyduje się na jego zakup. Warto wspomnieć również i o tym, że cytrynian wapnia niweluje do minimum ryzyko tworzenia się kamieni nerkowych. Jedyną wadą jest tak naprawdę to, że zawiera o 19% mniej elementarnego wapnia od wspomnianego wcześniej węglanu wapnia. W dzisiejszych czasach cytrynian wapnia https://evita.sklep.pl występuje głównie w postaci białego proszku i posiada kwaśny smak albo lekko słony.

Ile wapnia tak naprawdę znajduje się w cytrynianie wapnia?

Według najnowszych badań w cytrynianie wapnia znajduje się około 21% elementarnego wapnia. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że w 1000mg tego produktu znajduje się 210mg wapnia. Warto wspomnieć także i o tym w jaki sposób produkowany jest cytrynian wapnia. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że produkt ten jest tak naprawdę związkiem pośrednim w izolacji kwasu cytrynowego podczas jego procesu fermentacji. Wspomniany kwas cytrynowy znajdujący się bezpośrednio w pożywce jest neutralizowany i to właśnie podczas tej reakcji wytrącany jest cytrynian wapnia. Aby uzyskać idealnie czysty produkt trzeba go oczywiście dokładnie odfiltrować.

Co warto wiedzieć?

Cytrynian wapnia ma właściwości lekko zakwaszające mocz. W dzisiejszych czasach produkt ten znajduje szerokie zastosowanie przede wszystkim suplementacji. Jest to najlepszy wybór dla osób z niedoborami wapnia albo dla osób, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na wapń. Po cytrynian wapnia bardzo często sięgają na przykład kobiety w ciąży albo kobiety po menopauzie. Osoby, które zagrożone są osteoporozą powinny zażywać ten produkt do końca życia. Suplementacja wapniem jest doskonałym wyborem również dla tych osób, które są na diecie i chcą pozbyć się kilku zbędnych kilogramów.