dobre właściwości spiruliny

Wszystko o spirulinie hawajskiej

Wiele jest ziół, preparatów i środków dietetycznych, które na co dzień można nabyć i spotkać w radiu, czy telewizji. Mało które z nich jednak dorównują nieco mniej znanej, ale znacznie lepszej spirulinie hawajskiej. Czym dokładnie jest ten środek, jakie ma właściwości i dla kogo jego stosowanie będzie najlepsze?

Czym jest spirulina hawajska?

Jest to po prostu naturalnie rosnąca alga, która hodowana jest przemysłowo na potrzeby rynku, w warunkach niezwykle naturalnych i pozytywnych dla zdrowia warunkach.

Rośnie ona w warunkach całkowicie wolnych od pestycydów, GMO i innych sztucznych środków mogących wpłynąć negatywnie na jakość gotowego produktu. Dodatkowo rejon, w którym jest hodowana, bogaty jest w ogromne nasłonecznienie i obfituje w bardzo czystą, oceaniczną wodę. To wszystko powoduje, że ma się do czynienia z rośliną niezwykłą w działaniu.

Jak działa i kto powinien ją stosować?

Spirulina hawajska ma bardzo dużą zawartość różnego rodzaju witamin, aminokwasów, białka i wapnia. Z tego powodu powinna być stosowana zarówno przez osoby aktywnie uprawiające sport, ponieważ jej zażywanie świetnie będzie wpływało na rozbudowę, jak i po treningową regenerację struktur mięśni, jak również osoby cierpiące na anemie, ponieważ spirulina posiada jeden z największych wśród naturalnych środków skład żelaza.

Bardzo dobry skład byłby zupełnie niczym, gdyby nie kolejna bardzo ciekawa właściwość spiruliny hawajskiej, czyli jej niebywała przyswajalność przez organizm. W końcu co komu po środku, który prawie całkowicie jest wydalany z organizmu w niedługim czasie po spożyciu i w gruncie rzeczy niemającym żadnego wpływu na ciało. Spirulina hawajska przyswajalna jest aż w 95%, co stawia ją w ścisłej czołówce wszystkich środków suplementacyjnych na całym świecie.

Jak zatem widać, nie zawsze warto sugerować się reklamami i wybierać środki popularne. Często lepiej jest skorzystać z tych nieco bardziej egzotycznych.