Stawy a Formeds

Choroby stawów to z wiekiem coraz częstsza dolegliwość. Zejść rano po schodach to czasem okropny dyskomfort, a nawet ból. Na stan stawów wpływ ma dieta, brak umiarkowanego ruchu oraz praca ponad siły. Czasem może to być także rozwijająca się choroba. Niektóre, jak na przykład reumatoidalne zapalenie stawów, może prowadzić do kalectwa.

Stawy a formeds opinie

Należy o nie dbać już w młodości, gdy jeszcze nie odczuwa się żadnych fizycznych dolegliwości. Lubią zdrową dietę, na przykład czosnek i oliwę z oliwek, brukselkę, a także niezbyt wyczerpujący i regularny sport, jak pływanie czy dłuższe marsze w wygodnym obuwiu. Nie lubią papierosów i nadwagi, która znacznie je obciąża. Szkodzi im również dieta bogata w mięso i tłuszcze, białą mąkę oraz zupełny brak warzyw. Zaczynają się odzywać, w zależności od predyspozycji, nawet już po trzydziestce. Na stan stawów wpływa także niedobór witamin, w tym między innymi witaminy D.

Niezdenaturowany kolagen typu II

Ten składnik o dziwnej nazwie to białko, które zawiera epitopy antygenowe. Odpowiadają one za interakcję z limfocytami typu T. Limfocyty te wpływają negatywnie na kolagen występujący w stawach, w wyniku czego, dochodzi do chorób zwyrodnieniowych stawów. Niezdenaturowany kolagen skutecznie działa na ataki limfocytów, co przekłada się na mniejszą sztywność stawów, a co za tym idzie, na lepszą sprawność fizyczną. Kolagen ten jest naturalnym suplementem, który można z powodzeniem zażywać, by wzmocnić swoje stawy. Preparat ten z formeds opinie (https://evita.sklep.pl/pl/producer/FORMEDS/961407) jest w postaci kapsułek wraz z dodatkiem witamin, w tym między innymi D oraz kwasem hialuronowym.