Prohormony kluczem do sukcesu sportowca!

Prohormony są związkami chemicznymi, z których lub pod wpływem których powstają hormony. Doustna suplementacja tych substancji staje się coraz popularniejsza wśród osób uprawiających sporty. Czy cząsteczki prekursorowe hormonów mogą naprawdę pomóc Ci osiągać najwyższe wyniki w wybranej przez Ciebie dyscyplinie? Przyjrzyjmy się im bliżej!

Co ma na celu przyjmowanie prohormonów?

Najpopularniejsze suplementy i odżywki, oparte na tych związkach, mają powodować szybszy i efektywniejszy przyrost masy mięśniowej. Sportowcy z reguły decydują się na przyjmowanie prekursorów testosteronu. W przeciwieństwie do zabronionych (i słusznie, są przecież bardzo szkodliwe dla zdrowia!) sterydów anabolicznych prekursory testosteronu są legalne i w pełni bezpieczne.

Jakie cząsteczki prekursorowe testosteronu są najczęściej używane do wyrobu suplementów?

Są to:

– androstendion,
– 5-androstendiol,
– 19-norandrostendion.

Czy te środki zagwarantują mi trwałe i wyraźne efekty?

Istnieją badania naukowe, udowadniające, że androstendion daje rezultaty porównywalne do sterydów.

Należy jednak pamiętać, że decyzję o stałym przyjmowaniu jakiegokolwiek farmaceutyku nawet suplementu diety takiego jak prohormon (http://swiatsupli.pl/blog/prohormony-dzialania-skutecznosc-i-efekty-uboczne/) należy zawsze bezwzględnie skonsultować z lekarzem, a efekty mogą różnić się u poszczególnych osób przyjmujących dany specyfik.