maść przeciwbólowa

Maść konopna przeciwbólowa – cenny element domowej apteczki dla osób aktywnych fizycznie

Chociaż sport to zdrowie, osoby aktywne fizycznie często muszą zmagać się z bólami, które wywołane są między innymi przeciążeniami i nadwyrężeniem mięśni. Bardzo uporczywe potrafią być też zakwasy po intensywnym treningu. Cennym uzupełnieniem domowej apteczki takich osób będzie maść konopna przeciwbólowa.

Czy jest maść konopna?

Maść z konopi produkowana jest na bazie oleju konopnego a do tego dodawany jest do niej czysty kannabidiol, czyli CBD, który również występuje w użytych do produkcji oleju konopiach siewnych.

Maść z konopi przeciwbólowa charakteryzuje się bardzo wysokim stężeniem kannabidiolu, które wynosi kilkadziesiąt procent. Jest ona też produktem całkowicie naturalnym i pozbawionym zanieczyszczeń. Zawierać ona może inne substancje naturalne, które wspomagać będą działanie kannabidiolu, a do tego ułatwią aplikację, wpływając na jej konsystencję.

Jak działa maść konopna przeciwbólowa w przypadku osób uprawiających sport?

maść przeciwbólowa

Główną substancją w maści konopnej przeciwbólowej jest kannabidiol, który wykazuje silne działanie przeciwzapalne i regenerujące. Sam kannabidiol nie posiada jednak właściwości przeciwbólowych, jednak dzięki swoim właściwościom szybko eliminuje on bóle powstałe w wyniku urazów i przeciążeń.

Wiele maści konopnych posiada jednak w swoim składzie dodatkowo olejki eteryczne, które już działają przeciwbólowo i mają właściwości rozgrzewające lub chłodzące – w zależności od danego produktu i jego zastosowania.

Powodują one natychmiastowe rozluźnienie mięśni, znieczulenie ich, a także zwiększają miejscowo ukrwienie, co sprzyja szybszej regeneracji i zniknięciu bólu.

Warto więc dokonać wyboru dobrej maści konopnej przeciwbólowej, która nieraz przyda się jako doskonała pierwsza pomoc po zbyt intensywnym treningu. Skorzystaj z fachowego doradztwa tutaj.