kosmetyki konopne naturalne

Kosmetyki konopne – czym się charakteryzują?

Coraz więcej osób zaczyna cenić naturalną pielęgnację urody, odrzucając zwykłe kosmetyki oparte na substancjach syntetycznych, wybierając produkty naturalne. Wysokiej jakości składniki i zupełnie naturalny skład czynią je nie tylko bezpieczniejszymi, ale też i o wiele skuteczniejszymi od tego, co znaleźć można na półkach większości drogerii. W ostatnim czasie bardzo wzrosła popularność produktów, jakimi są kosmetyki konopne.

Kosmetyki konopne – z czego powstają i jaki jest ich skład?

Produkty takie powstają z oleju z konopi siewnej, która jest całkowicie bezpieczną i legalną rośliną, gdyż nie posiada ona psychoaktywnych właściwości, które charakterystyczne są dla konopi indyjskiej. Za Główną substancją czynną w takich kosmetykach jest przede wszystkim kannabidiol, czyli CBD – substancja występująca w różnych gatunkach konopi, należąca do grupy związków zwanych kannabinoidami, która jest bezpieczna i legalna. 

kosmetyki konopne naturalne

Bazą kosmetyków konopnych jest najczęściej olej z konopi siewnej, który dodatkowo jest wzbogacany czystym kannabidiolem. W produktach tych obecne są również posiadające bardzo pozytywny wpływ na skórę kwasy omega-3 i omega-6, gdyż olej konopny jest w nie niezwykle bogaty, tak samo jak w witaminy A, E i witaminy z grupy B, które również wpływają znacząco na piękny wygląd skóry i jej zdrowie. Zdarza się, że kosmetyki konopne zawierają też inne naturalne substancje, w tym produkty pszczele, które doskonale komponują się z olejem konopnym, gdyż posiadają podobne działanie, a do tego działają ochronnie i regenerująco, a także nawilżająco.

Jak wybrać dobre kosmetyki konopne i gdzie je kupić?

Kosmetyki konopne dostać można przede wszystkim w wyspecjalizowanych sklepach z produktami konopnymi – zarówno w tych stacjonarnych, jak i tych działających w Internecie. W ofercie posiadają je też niektóre drogerie i apteki. Kupując je, powinno się przede wszystkim zwracać uwagę na to, czy są one w 100% naturalne i czy konopie pochodzą z upraw organicznych. Wiele produktów tego typu przeznaczonych jest też do określonych typów skóry lub pomaga walczyć z konkretnymi defektami, dlatego powinno się przeczytać informacje na etykiecie, bądź poprosić o pomoc w wyborze sprzedawcę.