waporyzator przenośny

Waporyzator przenośny czy stacjonarny – na który się zdecydować?

Modna już na świecie waporyzacja, staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Jest ona zdrowsza niż palenie suszu roślinnego i powoli zaczyna wypierać tę tradycyjną metodę. Do inhalacji ziół potrzebne jest jednak odpowiednie urządzenie. Poniżej podpowiemy, dla kogo lepszy będzie waporyzator przenośny, a dla kogo stacjonarny.

Waporyzator przenośny – dyskretna inhalacja

Przenośne modele to małe urządzenia, swoim wyglądem często przypominające e-papierosy czy inhalatory. W związku z tym można ich używać wszędzie, w parku, pracy, na spacerze, wycieczce, a także w domu. Waporyzator przenośny nie dość, że mieści się w torebce, plecaku lub nawet w kieszeni spodni, to dodatkowo nie przyciąga zaciekawionych spojrzeń przechodniów. Wszyscy już bowiem przyzwyczaili się do widoku e-papierosów. Niektórzy twierdzą, że waporyzatory przenośne generują gorszej jakości parę niż modele stacjonarne. Jeśli jednak zdecydujemy się na wysokogatunkowy waporyzator przenośny, to możemy być pewni, że inhalację będą tak samo dobre gatunkowo, jak przy domowych waporyzatorach.

Waporyzator stacjonarny – wysokiej jakości waporyzacja

waporyzator przenośny

Stacjonarne modele są zdecydowanie większe od urządzeń przenośnych. Ponadto do pracy potrzebują bezpośredniego podłączenia do gniazdka elektrycznego. Nie zabierzemy ich zatem na spacer, ale charakteryzują się one wysoką jakością pary i smaku. Podgrzewają one bowiem susz metodą konwencji, a tym samym wydobywają z niego więcej czystej substancji aktywnej. Urządzenia te są jednak zdecydowanie droższe niż ich mniejsze odpowiedniki.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniego sprzętu do inhalacji suszu roślinnego zależy od osobistych preferencji użytkownika. Przyjmuje się jednak, że na waporyzator przenośny powinna zdecydować się osoba zabiegana, która mało czasu spędza w domu, a nie wyobraża sobie dnia bez waporyzacji. Modele stacjonarne polecane są osobom, które cenią wysoką jakość inhalacji oraz tworzą z niej swoisty domowy rytuał.