temblak

Cechy temblaka ortopedycznego

Temblak ortopedyczny jest na szeroką skalę wykorzystywane przez osoby po przebytych urazach lub operacjach kończyny górnej. Takie wyroby cieszą się sporym uznaniem na rynku i mają szereg zalet. Jak dobrać temblak na bark? Czym odznaczają się temblaki dla dzieci? O czym warto pamiętać podczas doboru?

Temblaki dla dzieci

Temblaki dla dzieci zapewniają unieruchomienie i podtrzymywanie ręki malucha, który ma założony gips. Producenci korzystają z lekkiego i przewiewnego materiału, który bardzo dobrze dopasuje się do ciała. Na uznanie zasługuje specjalna taśma stabilizująca wokół tułowia, co ułatwia łatwość użytkowania oraz prosty sposób zakładania i zdejmowania temblaka dziecku. Specjalna budowa nie obciąża ręki i daje jej komfort. Temblak dla dziecka występuje w kilku rozmiarach i wariantach kolorystycznych, dlatego każdy znajdzie coś dla siebie. 

Temblak na rękę – zalety

temblak

Zastosowanie temblaka ortopedycznego, takiego jak tutaj, jest ustalane zazwyczaj z lekarzem, który wskazuje, jak korzystać z produktu. Służy od do unieruchomienia kończyny górnej w przypadku złamania, porażenia, zwichnięcia, czy też niedowładu ręki. Podczas złamania taki wyrób ma za zadanie podtrzymywać dodatkowo opatrunek gipsowy. Jeśli chodzi o złamania obojczyka lub łopatki, jak i urazy stawu ramiennego, zalecane jest korzystanie z temblaka na bark. Zakup wiąże się ze znalezieniem takiego sklepu medycznego, który stawia na najlepszą jakość i sprawdzone marki. 

Temblak ortopedyczny to specyficzne rozwiązanie, jakie cieszy się sporym zainteresowaniem na rynku. Urazy kończyn górnych są niezwykle częste wśród dzieci lub sportowców, a powrót do pełnej sprawności wiąże się z sięganiem po nowoczesne rozwiązania. Producenci korzystają z wygodnych i lekkich materiałów, jakie bardzo dobrze spełnią swoją rolę.